سلام، خوش امدید به سایت بازار سوغات کرمان، خوشحال میشیم پیج ایسنتاگرام مارو هم فالو کنید لطفا کلیک کنید
logo
بازار سوغات کرمان
بازار سوغات کرمان

آشنایی با باغ فتح آباد کرمان

باغ فتح آباد کرمان

باغ فتح اباد کرمان

در این مقاله ما سعی داریم شما را با شهر های تاریخی ایران و خصوصا کرمان و اثار تاریخی آن از جمله باغ فتح آباد کرمان آشنا کنیم.

کشور ایران همواره دارای باغ ها و آثار زیادی است که  از ارزش تاریخی بسیار بالایی برخوردار است . هر کدام از شهر های ایران چه در شمال و جنوب و چه در شرق و غرب کشور هر کدام به نوعی قطب های گردشگری در کشور به حساب می آیند و پتانسیل بالایی برای  جذب گردشگران داخلی و خارجی دارند و در بین همه این شهرها شهر کرمان نیز بی بهره و بی نسیب از این ثروت تاریخی نیست .

باغ فتح آباد جدیدترین باغ تاریخی کشف شده در کرمان

شهر کرمان در جنوب شرقی کشور واقع شده و از تاریخی ترین شهر های کشور است که اثار و محوطه های  تاریخی وبا غ های بی مانندی را در خود جای داده و  ۷۰۰ مورد از این آثار در فهرست ثبت آثار ملی به ثبت رسیده اند . با گذر از محوطه های پیش از تاریخی کرمان و بناهای تاریخی آن به باغ های سرسبز در دل کویر بر می خوریم.

از آنجایی که باغ سازی در ایران پیشینه بسیار طولانی دارد و هر کدام از این باغ ها ارزش دیدن را دارند. اگر از شهر کرمان گذر کنیم باغ های زیبایی را می بینیم که نمونه های ان بی بدیل است و با دیدن این باغ ها گویی روح انسان تازه می شود .

چند خط تبلیغ:

ایا تا بحال اسم نوره را شنیده اید؟ ایا تا بحال از نوره ی اصل استفاده کرده اید؟ ایا به دنیال خرید نوره اصل میگردید؟

برای خرید نوره کافیست با شماره ۰۹۰۳۰۵۷۳۵۴۲ در تماس باشید

باغ فتح آباد کرمان

وجه تسمیه باغ فتح آباد کرمان:

یکی از این باغ ها باغ فتح اباد است این باغ از از یادگارهای فضل علی خان بیگلربیگی است که به همین دلیل آن را باغ بیگلربیگی نیز می‌گویند. عبور آب فتح‌آباد از میان این باغ به آن صفا و طراوت می‌بخشیده‌است. زمان احداث این باغ به حدود سال‌های ۱۲۵۵ می‌رسد. مصالح ساختمان‌ها از خشت خام و تزیین آن با گچ و مقابل سر در باغ حوضی به ابعاد ۶۰ در ۵ متر با فواره‌های زیبا طراحی شده بود. علاوه بر سر در که ساختمانی دو طبقه داشته طاق نماهایی نیز در طرفین آن احداث شده بود

موقعیت جغرافیایی باغ فتح آباد کرمان:

از موقعیت مکانی باغ فتح آباد کرمان می توان گفت این باغ در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر کرمان و در روستای اختیار آباد قرار دارد و قدمت آن به دوره قاجار بر می گردد و در بهمن ۱۳۸۱ در فهرست اثار ملی ایران به ثبت رسیده است الگوی ساخت این باغ از باغ شاهزاده ماهان بر گرفته شده است و به دلیل نور پردازی های بسیار زیبایی که در عمارت باغ به کار رفته است باعث شده است که عمارت باغ در شب جلوه بسیار بالایی داشته باشد البته دیدن باغ و عمارت زیبای فتح اباد در روز نیز خالی از لطف نیست و زیبایی های خود را داراست . نماسازی ها و گچبری های بسیار زیبای این عمارت به قدری زیباست که انسان با دیدنش متحیر می ماند و می تواند نمونه بسیار زیایی برای معماران امروزی باشد.

علاوه بر عمارت اصلی عمارت چهار فصل در شرق عمارت اصلی قرار دارد که دارای سقفی گنبدی است و هر گردشگر با دیدن این باغ به هوش و ذکاوت هنرمندان ایرانی افرین می گوید.البته لازم به ذکر است که بعد از مرمت و باز سازی این باغ کاربری ان نیز عوض شده و به رستوران تبدیل شده است که نشستن در ان لذتی بی نظیر دارد.

باغ فتح آباد کرمان
دیدگاه‌ها (0)

*
*

ارتباط با مدیر فروش (واتس آپ)