logo
بازار سوغات کرمان

dcdcd

بازار سوغات کرمان

نوره یا واجبی؟

نوره یا واجبی

آشنایی با نوره و واجبی و مقایسه این دو نوع پودر موبر باهم

در این مقاله سعی داریم تا شما را با دو نوع پودر موبر نوره یا واجبی آشنا کنیم تا خودتان بتوانید بعد از مقایسه نوره با واجبی یک مورد را برای استفاده انتخاب نمایید.
اکثر افراد جامعه با شنیدن اسم نوره واژه واجبی در ذهنشان شکل میگیرد و فکر میکنند که نوره همان واجبی است که فقط اسمش عوض شده است ولی و واقع اصلا اینگونه نیست و نوره با واجبی کلی تفاوت دارد که ما قصد داریم در این مقاله شما را با تفاوت های پودر موبر نوره و واجبی آشنا کنیم.

خواندن این مقاله شاید برای شما جالب باشد : قوتو یا قاووت چیست ؟

آشنایی با پودر موبر نوره :

نوره یک نوع پودر موبر است که در قدیم بیشتر از این نوع پودر موبر استفاده میشده است. اگر از بزرگترهای خود سوال کنید آنها به خودی بیاد می آورند که در حمام های عموم استفاده از نوره بسیار رایج بوده و حتی در بعضی از حمام های عمومی که در گذشته وجود داشته است اتاق برای نوره کشیدن وجود داشت.ولی با گذشت زمان و تولید پودرهای موبری که کاملا با مواد شیمایی تهیه میشود استفاده از نوره در جامع بسیار کم رنگ شد و حتی بسیاری از افراد جامعه حتی اسم نوره را هم نشنیده اند و با این واژه بیگانه هستند.

پودر موبر نوره به صورت کاملا طبیعی تولید میشود و عاری از هرگونه مواد شیمیایی میباشد. نوره به دلیل استفاده از سنگ زرنیخ دارای خواص درمانی بسیار است که در ادامه خواص نوره را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

نوره به دلیل داشتن خواص درمانی بسیار زیاد در کتب اسلامی و احادیث بسیاری استفاده از نوره توصیه شده است.

برای خرید قاووت کافیست با شماره ۰۹۰۳۰۵۷۳۵۴۲ در تماس باشید

نوره کشیدن از اخلاق پیامبران است

چند مورد از احادیث در زمینه استفاده از نوره

از آنجا که اسلام توجه زیادی به پاکیزگی و طهارت دارد و روایات و احادیث زیادی در این باب از حضرات معصومین سلام الله علیهم اجمعین وجود دارد، که از جمله مهمترین آن روایات حدیث مشهور “النظافه من الایمان” است، در باب نوره و استعمال آن نیز احادیث زیادی نقل شده که در این مقاله به ذکر تعدادی از آنها می‎پردازیم.

امیرمؤمنان سلام الله علیه فرمود: النُّورَهُ طَهُورٌ یعنی نوره بسیار پاک کننده است. (۱)

نوره، یک تعویذ (نگه دارنده) و مایه پاکى بدن است (۲)

دوست دارم که هر فرد با‌ایمان در هر پانزده روز یک‌بار، با نوره موزدایى کند (۳)

رسول خدا صلوات الله علیه فرمود:

مَنْ کانَ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ فَلَا یَتْرُکْ عَانَتَهُ فَوْقَ أَرْبَعِینَ یَوْماً

یعنی کسی که دوست دارد به خدا و روز قیامت ایمان داشته باشد، نباید نظافت عانه (کنایه از نظافت از موهای زائد قسمت های مربوط به عورت و نیز دیگر قسمت های پنهان بدن را بیش از چهل روز ترک کند. (۴)

روایات فراوان دیگر نیز نقل شده است که محدوده استفاده از نوره که حدود پانزده روز است را تعیین کرده است، البته به نظر می‌رسد هر پانزده روز یک بار، زمان مناسبی برای ازاله موهای زائد باشد، زیرا در این مدت موهای زائد به اندازه کافی رشد کرده باید از بین برود.

مولای متقیان سلام الله علیه فرمود:أُحِبُّ لِلْمُؤْمِنِ أَنْ یَطَّلِیَ فِی کُلِّ خَمْسَهَ عَشَرَ یَوْماً مِنَ النُّورَهِ

یعنی دوست دارم که مؤمن هر پانزده روز یک بار از نوره استفاده کند. (۵)

امام صادق سلام الله علیه فرمود:

السُّنَّهُ فِی النُّورَهِ فِی کُلِّ خَمْسَهَ عَشَرَ یَوْماً فَإِنْ أَتَتْ عَلَیْکَ عِشْرُونَ یَوْماً وَ لَیْسَ عِنْدَکَ فَاسْتَقْرِضْ ‏

یعنی سنت (اسلامی) در مورد نوره این است که هر پانزده روز یک بار انجام شود و اگر بیست روز بر تو گذشت و پولی برای این کار نداشتی حتماً پول قرض کن (تا بتوانی این کار را انجام دهی). (۶)

باز از حضرت صادق سلام الله علیه نقل شده است: السُّنَّهُ فِی النُّورَهِ فِی کُلِّ خَمْسَهَ عَشَرَ یَوْماً فَمَنْ أَتَتْ عَلَیْهِ إِحْدَى وَ عِشْرُونَ یَوْماً فلیستدین [فَلْیَسْتَدِنْ‏] عَلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لْیَتَنَوَّرْ وَ مَنْ أَتَتْ عَلَیْهِ أَرْبَعُونَ یَوْماً وَ لَمْ یَتَنَوَّرْ فَلَیْسَ بِمُؤْمِنٍ وَ لَا مُسْلِمٍ

یعنی سنت در استفاده از نوره هر پانزده روز یک بار است و اگر بر کسی بیست و یک روز بگذرد، باید برای استفاده از نوره قرض کند، و اگر بر کسی چهل روز گذشت و از نوره استفاده نکرد، آن شخص نه مؤمن است و نه مسلمان.

خواص نوره :

  • پیشگیری از سرطان خون، ریه، پوست، سینه زنان و پروستات مردان
  • تقویت سیستم ایمنی بدن ، تقویت قوای جنسی و جذابیت جنسی
  • موبری بسیارسریع و کامل و روشن کننده و نرم کننده عالی بدن
  • موثر در پیشگیری از انواع کیست ها، عفونت ها و بواسیر، جلوگیری از ابتلا به بیماری رماتیسم، موثر در درمان لاغری
  • دارای خاصیت سودا و بلغم سوزی، پیشگیری از جنون، خوره، پیسی و آکله درمان عرق سوزشدن و درمان بیماری های پوستی
  • رفع بوی بد و عفونت رحم جلوگیری از سستی مفاصل و جلوگیری از افتادگی و شل شدن عضلات
  • دفع کننده سموم از بدن و رفع قارچ ها و عفونت ها ،کلیه ها را گرم و دردکمر را درمان می کند
  • رفع دلگیری، پریشانی و درمان افسردگی و ایجاد شادی و نشاط

خواندن این مقاله شاید برای شما جالب باشد : خواص کلمپه

ترکیبات نوره چیست؟

در تولید و تهیه نوره از هیچگونه مواد شیمایی استفاده نمیشود نوره تنها از آهک مخصوص و پودر سنگ زرنیخ که با درصد های مختلف تولید میشود.

انواع نوره :

نوره دارای انواع مختلفی است که ما در ادامه هر یک را به شما معرفی میکنیم و توضیح میدهیم که چگونه بهترین نوره را انتخاب کنید و تشخیص دهید.

نوره دارای زرنیخ زرد:

سعی کنید حتما نوره را تهیه کنید که دارای زرنیخ زرد باشد زیرا نوره اصل و نوره ای که خاصبت درمانی بیشتری دارد نوره زرنیخ زرد میباشد.

نوره دارای زرنیخ سفید:

این نوره خاصیت درمانی کمتری نسبت به نوره زرنیخ زرد دارد چون سنگ زرنیخ سفید نسبت به زرد از خاصیت درمانی بسیار کمتری برخوردار است.

چگونه تشخیص دهیک که نوره دارای زنیخ زرد است یا سفید:

برای اینکه شما بتوانید نوره زرنیخ زرد را با نوره زرنیخ سفید تشخیص دهید کافیست به رنگ نوره توجه کنید نوره ای که دارای زرنیخ زرد با رنگ طلایی دارد و نوره که دارای رنگ سفید باشد نوره زرنیخ سفید میباشد.
نکته : برای خرید نوره حتما به دارا بودن زرنیخ توجه کنید مخصوصا زرنیخ زرد. زیرا نوره ای خاصیت درمانی دارد که اولا دارای زرنیخ باشد ثانیا دارای زرنیخ زرد باشد.
همانطور که در بالا گفته شد یکی از روش های تشخیص اصل بودن نوره این است که هم دارای زرنیخ باشد و هم زرنیخ مورد استفاده زرنیخ زرد باشد.

برای خرید قوتو کرمان با شماره ۰۹۰۳۰۵۷۳۵۴۲ در تماس باشید

نوره با ترکیب های متفاوت:

نوع دیگری از نوع که در بازار در حال فروش است نوره هایی هستند که با ترکیب های مختلفی از اهک و زرنیخ تولید میشوند مانند : نوره یک به شش ، نوره یک به هشت ، نوره یک به ده و …

منظور از این اصطلاحات چیست ؟

نوره یک به شش یعنی اینکه در تولید این نوره یک کیلو زرنیخ و شش کیلو اهک مورد استفاده قرار گرفته است و به همین ترکیب منظور از نوره یک به هشت یعنی در تولید این نوره یک کیلو زرنیخ و هشت کیلو اهک استفاده شده است.

خواندن این مقاله شاید برای شما جالب باشد : خواص خرما

دلیل استفاده از این ترکیب های مختلف چیست؟

نوره اصل که خاصیت درمانی دارد و در کتب اسلامی و احادیث استفاده از نوره توصیه شده نوره است که با ترکیب یک به شش تولید شده است، اما متاسفانه برخی از تولید کننده های نوره برای کاهش هزینه های خود و فروش بیشتر نوره را با ترکیب های مختلف تولید میکنند. هرچی درصد اهک بیشتر باشد خاصیت درمانی نوره کمتر میشود و فقط خاصیت موبری دارد

بهترین نوع نوره کدام است؟

ما تا کنون نوره های مختلفی را امتحان کرده ایم تا بتوانیم بهترین نوع نوره را برای شما عزیزان معرفی کنیم.
نوره خضرا که به تازگی به بازار عرضه شده است دارای کیفیت بالایی میباشد.

چرا نوره خضرا ؟

نوره خضرا دارای زرنیخ زرد میباشد که با ترکیب یک به شش تولید میشود که همان نوره اصل است. دارای بوی کمتری نسبت به سایر مدل های نوره است علاوه بر این از رنگ پودر نوره خضرا که طلایی است کاملا میتوان متوجه اصل بودن این نوره شد.

چگونه نوره خضرا تهیه کنیم ؟

اگر به دنبال خرید نوره اصل و با کیفیت هستید ما به شما نوره خضرا را معرفی میکنیم که برای خرید این نوره اصل کافیست با شماره ۰۹۰۳۰۵۷۳۵۴۲ در تماس باشید یا از طریق واتس اپ با مسئول فروش سایت قوتو در تماس باشید.

تفاوت عمده نوره با واجبی :

امروزه دیگر از نوره استفاده نمیشد و اکثر افراد نوره را با واجبی اشتباه میگیردند. تفاوت اصلی و عمده نوره با واجبی این است که نوره به صورت کاملا طبیعی تولید میشود و دارای خواص درمانی است ولی پودر موبر واجبی از مواد شیمیایی تشکیل شده است که فقط خاصیت موبری دارد.
اگر شما به عنوان انتخاب یک نوع پودر موبر برای از بین بردن موهای زائد میگردید ما به شما استفاده از پودر موبر نوره خضرا را پیشنهاد میکنیم.

شیوه و طریقه درست استعمال نوره

جهت استفاده صحیح از نوره و واجبی ، رعایت نکات زیر توصیه می گردد:

نوره به هیچ وجه خوراکی نیست! و خوردن آن باعث مرگ می شود! سعی کنید حتما آن را دور از دسترس اطفال نگهدارید.

به دلیل خاصیت ضد بیماری و ضد سرطانی نوره های طبیعی ، توصیه ما به استفاده از نوره های طبیعی است و ما نوره های شیمیائی را که آرسنیک از ترکیب آنها حذف شده است را توصیه نمی کنیم.

نوره معمولا در بسته بندی های کوچک عرضه می شود که بسته به نیاز می توان از یک یا چند بسته استفاده کرد.

نوره را در یک ظرفی که برای این کار انتخاب نموده ایم ریخته و مقداری آب گرم (نه سرد باشد نه داغ) بر روی آن ریخته و ماده ای خمیری شکل به دست می آوریم. توجه داشته باشد که این خمیر نه سفت باشد که مالیدن آن سخت شود و نه شل باشد که بر روی ناحیه مورد نظر قرار نگیرد و یک حالت معمولی و نرم داشته باشد. سپس این خمیر را بر روی پوست نواحی مورد نظر برای زدودن موهای زائد می مالیم. قبل از مالیدن ، نکته ذکر شده در بند بعدی را حتما مطالعه نمایید. پس از اتمام کار ، حدود مدت ۵ دقیقه صبر می کنیم و سپس محل های مورد نظافت را با آب (خالی) می شوئیم.

قبل از استفاده از نوره ، طبق سفارشی از حضرت امام رضا (علیه السلام) نواحی مورد نظر را با آب سرد بشوئیم تا منافذ پوستی در نواحی مورد نظر بسته شده و استعمال نوره سبب جوش زدن پوست ناحیه های مورد استفاده نشود.

برای خرید قاووت خشخاش کافیست با شماره ۰۹۰۳۰۵۷۳۵۴۲ در تماس باشید

نوره کشیدن از اخلاق پیامبران است و استفاده از نوره هر ۱۵ روز یکبار توصیه شده است

قبل از استفاده از نوره سعی کنیم خمیر حاصل شده را کمی ببوئیم. بوی حاصل از این خمیر که حاوی ماده آرسنیک (البته در نوره های طبیعی) می باشد سبب پیشگیری از بیماری های مختلف از جمله سرطان در بدن می شود.

سعی کنیم استعمال نوره را در محیط کوچکتر انجام دهیم تا استنشاق بوی حاصل از استعمال نوره بهتر انجام شود.

استعمال نوره در روز چهارشنبه نهی شده است و پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) یکی از علل مرض پیسی را استعمال نوره در این روز بیان فرموده اند. در مورد روز جمعه هم روایات ضد و نقیض وجود دارد و بهتر است تا حد امکان از استعمال واجبی در روز جمعه هم پرهیز شود. مفهوم شب و روز در تاریخ هجری قمری با آنچه ما در محاورات روزمره به کار می بریم ممکن است متفاوت باشد. جهت دانستن بهتر این مفاهیم می توانید مطلب شبانه روز در ماه قمری را مطالعه نمایید.

ممکن است بوی نوره برای بعضی افراد خوشایند نباشد. جهت خوشبو کردن نوره می توان از عصاره های طبیعی مثل عصاره بابونه در ترکیب خمیر نوره استفاده نمود.

نوره باعث لطیف شدن پوست ناحیه مورد استفاده می گردد و به منظور ایجاد لطافت بیشتر می توان کمی حنا به ترکیب خمیر نوره اضافه کرد.

نوره ممکن است در بعضی از افرادی که پوست حساس تری دارند کمی ایجاد سوزش خفیف نماید. برای جلوگیری از این سوزش از حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) روایت شده است که: هر کس قبل از نوره کشیدن اندکی از آن را برداشته و ببوید و سپس آن را بر سر بینی خود گذاشته و بگوید: صلی الله علی سلیمان بن داود کما امر بالنوره ، نوره او را نسوزاند. ضمنا استفاده از مقداری حنا بعد از استعمال نوره هم در جهت جلوگیری از سوزش آن توصیه شده است.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

ارتباط با مدیر فروش (واتس آپ)